Archív oznamov 2022 - Obec Šarišské Dravce

Obec
Šarišské Dravce
Prejsť na obsah

Archív oznamov 2022

Zmeny a doplnky ÚPO Torysa
Ako susediaca a teda dotknutá obec sme dostali od obce Torysa informácie týkajúce sa zmien a doplnkov územného plánu obce Torysa. Pre viac informácií kliknite na erb obce Torysa, alebo na záložku Úradná tabuľa, kde je k dispozícii kompletná dokumentácia.
Na tomto mieste nájdete oznamy, ktoré ešte môžu byť aktuálne, ale z dôvodu prehľadnosti už pre ne nie je miesto na úvodnej stránke
Výkup papiera a jedlého oleja
Spoločnosť Brantner Nova oznamuje občanom, že dňa 26.09.2022 sa uskutoční v našej obci výkup papiera a jedlého oleja. Výkup sa uskutoční od 17:20 do 17:50 hod. pred OBECNÝM úradom. Predmetom zberu sú noviny, časopisy, knihy bez obalov, letáky, použitý jedlý rastlinný olej. Za vyzbieraný papier dostanete finančnú hotovosť alebo hygienické potreby. V ponuke je toaletný papier, kuchynské utierky alebo hygienické vreckovky. Za 1 L oleja dostanete 1 ks toaletného papiera alebo za 4 L oleja 1 balík kuchynských utierok (2 rolky) a za 1 kg papiera 0,03 EUR, alebo za 5 kg papiera 1 ks toaletného papiera.
Použitý jedlý olej prosíme odovzdať v uzavretých plastových fľašiach.
Pozor zmena: Kartón nevykupujeme, iba odoberieme.

Leták k výkupu (322 kB, pdf)
Povinná vakcinácia psov
Inflačná pomoc
Na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny je možné požiadať o jednorazovú inflačnú dotáciu v sume 100 eur, ktorá má slúžiť na pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu a pod. Pre viac informácií kliknite na štátny znak.
Informácia o voľnom pracovnom mieste
Základná škola s materskou školou Šarišské Dravce informuje o voľnom pracovnom mieste pedagogického zamestnanca. Pre viac informácií kliknite na obecný erb.
Stretnutie rodín pri kaštieli - sobota 6. augusta
Obecné zastupiteľstvo a starosta obce Vás pozýva na Stretnutie rodín pri kaštieli, ktoré sa uskutoční 6. augusta 2022 v našej obci. Pre zobrazenie programu kliknite na obecný erb v tomto ozname.
Informácia o voľnom pracovnom mieste
Základná škola s materskou školou Šarišské Dravce informuje o voľnom pracovnom mieste pedagogického zamestnanca. Pre viac informácií kliknite na obecný erb.
Podpora štrajkovej pohotovosti ZMOS
Združenie miest a obcí Slovenska zverejnilo oficiálne logá na podporu štrajkovej pohotovosti. Odkazy na ne sú uvedené nižsie.
o Červené - Obrázok TU , PDF TU.
o Žlté - Obrázok TU , PDF TU.
o Čierne - Obrázok TU , PDF TU.
o Zelené - Obrázok TU , PDF TU.
o Oranžové - Obrázok TU , PDF TU.
Platba virtuálnou dopravnou kartou
Prešovský samosprávny kraj, odbor dopravy nám zaslal informáciu o používaní virtuálnej dopravnej karty v prímestských autobusoch na východnom Slovensku. Na odkaze nižšie je video, kde je jednoducho vysvetlené, ako platiť mobilom v autobuse.
Národný projekt Zvýšenie zamestnanosti... (obec Krivany)
Obec Krivany sa plánuje zúčastniť národného projektu Zvýšenie zamestnanosti a zamestnateľnosti ľudí žijúcich v lokalitách rekonštrukciou národnej kultúrnej pamiatky "Kaštieľ Krivany a záhrada", pričom sa do projektu môžu zapojiť aj občania iných obcí. Pre viac informácií kliknite na erb obce Krivany.
Zber elektroodpadu
Oznamujeme občanom, že v termíne od 9.5.2022 do 13.5.2022 sa v obci uskutoční zber elektroodpadu. Súčasne s elektroodpadom sa realizuje aj zber odpadov s obsahom škodlivých látok. Pre podrobné informácie kliknite na obecný erb.
Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľ  Základnej školy s materskou školou
Obec Šarišské Dravce vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľ Základnej školy s materskou školou s predpokladaným nástupom 26.7.2022. Pre viac informácií kliknite na obecný erb.
Výkup papiera a jedlého oleja - utorok 3. mája 2022
Spoločnosť Brantner Nova oznamuje občanom, že dňa 03.05.2022 sa uskutoční v našej obci výkup papiera a jedlého oleja. Výkup sa uskutoční od 17:20 do 17:50 hod. pred obecným úradom.
Predmetom zberu sú noviny, časopisy, knihy bez obalov, letáky, použitý jedlý rastlinný olej. Pre viac informácií kliknite na logo spoločnosti.

Karpatský pretek kuriérov
V dňoch 29.4. – 3.5.2022 sa uskutoční Karpatský pretek kuriérov. Predpokladaný prejazd cyklistov cez našu obec je v sobotu 30.4.2022 medzi 14:30 a 14:45 a medzi 15:45 a 16:05. V nedeľu 1.5.2022 očakávame pelotón medzi 13:30 a 13:45 a medzi 15:25 a 15:55.
Zber veľkoobjemového odpadu a zber opotrebovaných pneumatík
Vážení občania, v termíne od 20.4.2022 do 28.4.2022 sa v našej obci uskutoční zber veľkoobjemového odpadu. V skoro rovnakom termine, od 20.4.2022 do 29.4.2022 organizuje Združenie obcí pre separovaný zber Torysa zber opotrebovaných pneumatík. Veľkoobjemový odpad aj opotrebované pneumatiky možete odovzdať v pracovných dňoch počas úradných hodín obecného úradu na nádvorí obecného kaštieľa.
Informácia o hrozbách pre utečencov
Odpočet spotreby vody
Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. Košice, závod Prešov Vám oznamuje,  že v mesiaci marec 2022 bude vo Vašom meste/obci prebiehať odpočet spotreby vody z dôvodu zmeny ceny. Presný deň odpočtu bude oznámený dva až tri dni pred reálnym odpočtom. Kliknutím na logo VVS sa zobrazí úplný oznam.
Petícia za vyhlásenie referenda o zmene počtu volebných obvodov

Združenie miest a obcí Slovenska nám zaslalo informáciu o plánovanej petícii, ktorou sa má zabezpečiť vyhlásenie referenda o zmene počtu volebných obvodov. Kliknutím na baner petície sa zobrazia informácie na stránkach ZMOSu.
Informácia o voľnom pracovnom mieste
Základná škola s materskou školou Šarišské Dravce informuje o voľnom pracovnom mieste pedagogického zamestnanca. Pre viac informácií kliknite na obecný erb.
Výjazdové očkovanie proti COVID-19
Poliklinika Sabinov organizuje výjazdové očkovanie obyvateľov proti ochoreniu COVID-19. V našej obci sa uskutoční v stredu 19. januára 2022 v čase od 10:40 hod do 11:40 hod v kultúrnom dome. Pre viac informácií kliknite na "anticovidové" logo.
29. 9. 2022
WEB dizajn: it-pocitace.pro
Posledná aktualizácia:
Na stránkach prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva finacií SR o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah